İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yazıların kategorisi: “Optimizasyon”

Wordpress tema ve eklentileri bir araya geldiği zaman hem yazılımsal hem de mantık hataları yüzünden yavaş çalışabilir. Gelin bu hataları kaldırıp sitelerinizi hızlandıralım.

WordPress hız optimizasyonu için altın niteliğinde 11 ipucu

WordPress hız optimizasyonu son zamanlarda oldukça gündemde olan bir konu ve bu konu ile alakalı aslında doğru bilinen yanlışlar oldukça fazla.

Hız optimizasyonu gerçekleştirmek için birden fazla yöntem mevcut. Yani sitenizin yavaş olması aslında tek bir sebebe bağlı değil. Yöntemlere geçmeden önce bu işlemleri yapmak için size bazı sebepler açıklamak istiyorum.

WordPress için Google AMP (Accelerated Mobile Pages)

Google Accelerated Mobile Pages Project = Google AMP Project = Gugıl eyemp projeckt = Hızlandırılmış Mobil Sayfalar Projesi” siz istediğinizi söyleyin, sonuç olarak adamlar optimize edilmiş daha hafif ve daha hızlı yüklenebilen mobil sayfalar hazırlıyor.

Bir sayfanın AMP versiyonu ile normal versiyonu arasında ne kadar boyut farkı olabilir ki ? dediğinizi duyar gibiyim..

WP Fastest Cache Kurulumu ve Ayarları

Hepimizin bildiği üzere artık teknoloji çağında yaşıyoruz ve günlük hayatımızda kullanılan araç ve gereçler daha hızlı olması için geliştiriliyor güncelleniyor.

Saniyeler içerisinde ulaşmak istediğimiz kişileri arayabiliyor, mesaj atabiliyor, fotoğraf gönderebiliyor veya kısaca bir şekilde iletişime geçebiliyoruz.

Hız ile iç içe yaşadığımız bir dönemde internet siteniz yavaş olursa ne olur ?

Arama motorları da kullanıcıların bilgiye en hızlı şekilde ulaşabilmesini sağlamak için bir puan havuzu oluşturuyor. İnternet sitelerinin ve hız skorlarının yer aldığı Google servisi “PageSpeed Insights”, çoğumuz biliyoruzdur.