İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

WP Fastest Cache Kurulumu ve Ayarları

Hepimizin bildiği üzere artık teknoloji çağında yaşıyoruz ve günlük hayatımızda kullanılan araç ve gereçler daha hızlı olması için geliştiriliyor güncelleniyor.

Saniyeler içerisinde ulaşmak istediğimiz kişileri arayabiliyor, mesaj atabiliyor, fotoğraf gönderebiliyor veya kısaca bir şekilde iletişime geçebiliyoruz.

Hız ile iç içe yaşadığımız bir dönemde internet siteniz yavaş olursa ne olur ?

Arama motorları da kullanıcıların bilgiye en hızlı şekilde ulaşabilmesini sağlamak için bir puan havuzu oluşturuyor. İnternet sitelerinin ve hız skorlarının yer aldığı Google servisi “PageSpeed Insights”, çoğumuz biliyoruzdur.

Arama motorları sitenizde belirli parametreler üzerinden testler yaparak sitenizi değerlendirir. Bu değerlendirme arama sonuçlarındaki sıranıza etki ettiği gibi site içi etkileşimi de yükseltmeniz için yapılmaktadır.

Kendinizi bir ziyaretçi olarak düşünün, eğer internet sitesinin yüklenmesi 2 saniye gibi çok kısa bir süreden daha uzun sürer ise çoğumuz sayfayı kapatır, başka bir arama sonucu üzerinden aradığımız bilgiye ulaşmak isteriz.

Bu yazıyı okuyorsanız yüksek ihtimalle bir wordpress altyapısı ile çalışan internet sitesine sahipsiniz ve bunu hızlandırmak istiyorsunuz.

Şimdi sizin internet sitenizin daha hızlı çalışmasını sağlayan ve gerekli ayarları yapan WP Fastest Cache eklentisinin kurulumuna ve eklenti ayarlarına geçelim.

Aşağıda yer alan adımları sırası ile takip edip gerekli işlemleri yapmanız yeterlidir.

Kurulum ve Ayar Adımları

1)http://www.siteadi.com/wp-admin” adresinden yönetim paneline giriş yapın ve sol menüde yer alan “Eklentiler” menüsünün üzerine gelin ve açılan alt menülerde “Yeni Ekle” yazısına tıklayın.

2) Açılan sayfada “Eklentilerde ara” kutusuna “WP Fastest Cache” yazın ve enterlayın. Sonuçlarda “WP Fastest Cache” eklentisini “Hemen yükle” butonuna basın ve eklentinin yüklenmesini bekleyin. Hemen ardından “Etkinleştir” butonuna basarak eklentiyi etkinleştirin.

3) Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, yönetim panelinde sol menüde yer alan “WP Fastest Cache” menüsüne tıklayın.

4) Eklenti sayfasında “Language” sekmesinde “Türkçe” dili seçin ve “Submit” butonuna tıklayın. Bu ayar ile eklenti yönetim paneli Türkçe olacaktır.

5) Son olarak aşağıda yer alan görseldeki gibi ayarları değiştirip “Gönder” butonuna tıklamanız yeterlidir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir