İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Otomatik güncellemelerini iptal etmek

İlk olarak başlığı okuduğunuzda eklenti güncellemelerini yapmanın ne kadar önemli olduğunu neden böyle bir şeye gerek duyacağınızı düşünebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz tema size özel hazırlanmış bir tema ise kullandığınız eklentiler üzerinde o tema ile uyumlu olması için bir takım düzenlemeler yapılmış olabilir.

Yazının devamını okumaya devam edebilir veya video anlatımı dinleyebilirsiniz.

Otomatik eklenti güncellemeleri açık olduğu taktirde güncelleme gelen eklenti otomatik olarak kendini yenileyecek ve sizin temanız ile uyumlu olması için yaptığınız veya yaptırdığınız tüm düzenlemeler silinip eklentinin en güncel versiyonu yüklenecektir.

En iyi ihtimalle yapılan işlemlerden sonra aldığınız yedeği geri yüklemeniz durumunda herhangi bir sorunla karşılaşmadan bu problemi atlatabilirsiniz ama eklenti yine güncellenecektir.

Bu noktada en mantıklı çözüm güncellenen eklenti üzerinde düzenleme yaptığınız dosyaları kontrol edip, düzenleme yaptığınız dosyalarda herhangi bir güncelleme yok ise güncel eklenti üzerine düzenleme yapılmış dosyalarınızı yazıp manuel olarak eklentiyi güncellemek olacaktır. Bu esnada otomatik eklenti güncellemelerini kapatmak işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır.

Easy Updates Manager

1) Easy Updates Manager

Eklenti oldukça kullanışlı, wordpress sürümü, tema ve eklentiler olarak 3 parçaya ayrılmış. Bunlar içerisinde istediğiniz dosyaların güncellemelerini pasif veya aktif hale getirebiliyorsunuz.

Eklenti kullanımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yukarıda yer alan yazı videosunu izleyebilirsiniz.

Eklenti sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir