İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Remove Query Strings from Static Resources hatası ve çözümü

Remove query strings from static resources hatası sitenizin açılış esnasında açılmasına engel olabilecek sorgu dizilerinin genel adıdır. Bu hata dosya versiyonları üzerinden ve temel bir kaç sebepten dolayı alınabilir ve açılış hızında önemi oldukça fazladır.

Özellikle GTmetrix ve Google Page Insights üzerinden test gerçekleştiren arkadaşların sıkça karşılaşacağı bu hatanın çözümü oldukça basit. Aşağıda yer alan eklenti listesinde yer alan herhangi bir eklentiyi kullanıyorsanız herhangi bir manuel işlem yapmadan direkt olarak eklenti panelinde yer alan özellik sayesinde bu hatadan kurtulabilirsiniz.

  • W3 Total Cache
  • Remove Query Strings From Static Resources
  • Query Strings Remover
  • Speed Booster Pack

[content_ads]

Temanızına ekleyeceğiniz bir fonksiyon ile eklenen dosyalardaki gereksiz sorgu dizilerini kaldıracak ve test sitelerinde bu hatanın ortadan yok olmasına ve açılış hızına pozitif katkı sağlayacak.

Aynı zamanda bir önceki yazımız olan WordPress hız optimizasyonu için altın niteliğinde 11 ipucu yazısını okuyarak siteniz ile ilgili hız optimizasyonu hatalarını tespit edip daha hızlı hale getirebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir