İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yazıların kategorisi: “Yeni Başlayanlar”

Wordpress’e yeni başlayanlar için, başlangıç seviyesinde bilgilendirici wordpress yazıları.

WordPress Eklenti Kurulumu

WordPress’in dünya genelinde sevilen ve yüksek kullanım oranına sahip olmasının en büyük sebeplerinden birisi kişiselleştirilebilir ve kolay geliştirilebilir olmasıdır. Bunun için kullanıcıların en çok kullandığı şey ise geliştiriciler tarafından ihtiyaca yönelik olarak geliştirilen eklentilerdir.

WordPress Ping Servisleri (Güncelleştirme Hizmetleri)

WordPress sitenizde yeni yazı, sayfa veya bir post türüne içerik eklediğinizde XML-RPC ping sistemi ile otomatik olarak yeni eklenen linkleri listenizdeki sitelere gönderir ve güncel bir blog olduğunuzu ping servisleri aracılığıyla arama motorlarına bildirilir.

WordPress varsayılan ping sistemi (rpc.pingomatic.com) kullanarak sizin güncel olarak bağlantılarınızı gönderir. Yapmanız gereken tek şey geriye yaslanıp sizin yerinize çalışmasını izlemektir.

Blog nedir, nasıl açılır ?

Blog, Türk Dil Kurumu tarafından bir karşılığı olmayan ingilizce olarak Weblog (Ağ Kütüğü) kelimesinin kısaltılmış halidir. Teknik bilgi sahibi olmanız gerekmeden bir blog sahibi olabilirsiniz.

Blogların içeriği geleneksel internet içeriğinden farklılık gösterdiği için sadece bloglar için kurulmuş özel indeksleme mekanizmaları ve arama motorları bulunur. Google Blog Search bunlardan bir tanesidir.